MENÜÜ

Kuressaare – Läänemere aare

Tänapäeva üha kiireneva elutempo juures polegi ihaldusväärseim aare enam kuld ega hõbe, vaid hoopis …

… igatsetud emotsioon
Istudes mõne Kuressaare õdusa kohviku väliterrassil ja nautides tassikest head kohvi või klaasikest veini, saad sügavalt sisse hingata ja tunda, et kiiret ei ole. Meeldiv jalutuskäik rahulikus vanalinnas, lossipargis või hoopis mere ääres kadakate vahel annab sisemise rahulolu ja paneb silmad särama. Kogu elu tundub justkui saaremaine juunikuu – pimedaks ei lähegi!

… silmaga nähtav ja käega katsutav aeg
Kuressaare arhitektuur ulatub keskaegsest linnusest moodsate spaahotellideni. Piiskopilinnus on Baltimaade üks haruldasemaid arhitektuurimälestisi ja terviklikumaid kindlusarhitektuuri näidiseid kogu Põhja-Euroopas. Mõelda vaid, mida kõike on need tänaseni vankumatuna püsinud linnusemüürid näinud! Silmailu pakuvad ka barokkstiilis rae- ja vaekoda, kirikud ning vanalinn.

… puhas keskkond ja hea tervis
Kuressaare on puhta õhuga terviselinn. Seda tõestab ka kuulumine WHO Tervislike Linnade Võrgustikku. Värskes mereõhus võid tervist edendada tervisepargis või kergliiklusteedel, mida on kokku 20 km. Kuressaare supelrand on üks kolmest Eesti rannast, kus lehvib Kotkalipp – tunnistus puhtusest, kvaliteedist ja laitmatust heakorrast. Meie supelrand on üks soojema mereveega liivarandasid Eestis.

… vabastav eraldatus
Seitsme maa ja mere taga – nii algavad paljud kuulsad muinaslood. Turvaline merelinn Kuressaare on sama muinasjutuline. Argimured jäävad justkui iseenesest mere taha maha, vahet pole, tuled laeva või lennukiga. Eraldatus laseb ajal rahulikumalt kulgeda.

… lahked inimesed
Siinne rahvas on tuntud oma külalislahkuse ja rõõmsa oleku poolest. Saarlane on rahulik ja peene huumorimeelega hea kuulaja ning truu sõber. Lahke ja hoolitsev on ka Kuressaare, seda tõestab UNICEFi antud laste- ja noortesõbraliku linna tiitel.

… esivanemate oskused
Esivanemad on andnud meile edasi oskuse teha käsitööd, millesse on lisatud ka armastus ja head soovid. Kuressaare turult võid endalegi hea energiaga käsitööd soetada. Sooviksid midagi oma kätega valmistada? Miks mitte sepistada oma õnnenael või voolida uus lemmiktass? Kohalikke käsitöövõtteid saad uudistada ja õppida erinevates õpitubades.

… unustamatu elamus
Paljud soovivad reisilt suveniiride asemel kaasa võtta hoopis elamusi, mis hiljem elu parimate mälestuste hulka talletuvad. Kuressaare pakub meelejäävaid sündmusi igale maitsele. Ooperipäevad keskaegse piiskopilinnuse õuel, traditsioonilised merepäevad, kammermuusikapäevad, suurepärased jazzkontserdid, pargikontserdid, pärimuskultuuriõhtud, lossi öö ja palju muud.

… lõõgastav luksus
Kuressaare 7 spaahotelli pakuvad kuninglikku teenindust ja hoolitsust. Ehk ihkad hoopis veeta sportliku päeva looduskaunil golfiväljakul? Meie täismõõtmetega 18 rajaga golfiväljak ootab Sind. Naudinguid pakuvad ka siinsed arvukad kohvikud ja restoranid.

… usaldusväärsus ja kvaliteet
Kuressaare on juba aastasadu olnud puhkajate meelispaik. Siinsed spaahotellid ja söögikohad on pälvinud nii kodumaise kui ka rahvusvahelise tunnustuse. Turismiinfokeskuse külalisteraamatut sirvides jääb silma aga kõige olulisem tunnustus – külastajate head sõnad ja soovid.

Sinu avastatud aare ootab Sind!