MENÜÜ

Muhus on hea!

Muhu on vana korallirahude ja laguuni jälgedega saar Saaremaa ja mandri vahel, mille lugu on kirjutatud juba üle 430 miljoni aasta. Muhu pindala koos ümbritsevate laidudega on 207,9 km². Siia mahuvad 52 küla ja ligi 1900 muhulast, on oma vald ja oma rahvuslik enesetunnetus.

Muhu saarele tulija on muredest prii, sest mured ei pääse üle vee. Siin on võimalus kenal suvehommikul kuulata merele mineva paadi popsumist, jalutada üle lammaste ja veiste poolt pügatud kadakase karjamaa. Siin saab uidata kiviaedadega ääristatud külatänavatel ja kiigata korrastatud taluaedadesse ning kuulata muhukeelseid pajatusi. Hästi on säilinud muinaskultuuripaigad, ausees on esivanematelt päritud oskused ja teadmised.

Saar on suuresti kaetud metsaga, kuid leidub ka Euroopas üsna haruldasi poollooduslikke maastikke: ranna- ja puisniite. Piirkonnale iseloomulike koosluste kõrval on siin inimese abiga sobiva elupaiga leidnud ka mitmed haruldased taime- ja loomaliigid. Saare aluspõhi koosneb valdavalt Jaagarahu lademe dolomiidist, kõrgemad kohad ulatuvad kuni 25 m üle merepinna. Enim külastataval Üügu pangal asub muuhulgas Silmaallikas, millele on läbi aegade tervendavat mõju omistatud.

Saarel tegutsevate kohvikute, restoranide ja majutusasutuste seast leiab sobiva nii luksuse nautija kui ka vähenõudlikum rändaja. Käsitöökauplustes on suures valikus meistrite kätetööd, Liiva keskuses heljuvad Muhu leiva ja suitsukala lõhn. Suvine kultuurikalender on täidetud erinevate kontsertide, etenduste ja spordisündmustega. Kõige värskem info toimuva kohta on suveperioodil saadaval Liiva külas asuvast turismiinfopunktist ja alati leitav Muhu valla kodulehel www.muhu.ee