MENÜÜ

TOP 5 – Kuressaare pärlid, mida tasub külastada!

Raekoda ja vanalinn

Kuressaare kesklinn

Linnasüdames asuv 17. sajandil ehitatud põhjamaade barokki esindava Kuressaare raekoja saali lage kaunistab Eesti suurim lõuend-laemaal. Raekojas käib koos linnavolikogu ning seal tegutsevad mitmekülgseid kunstinäitusi võõrustav raegalerii ja külalistele saarlasliku lahkusega abi jagav turismiinfokeskus. Raekoja naabriteks on pritsumaja ning vaekoda, mis mõlemad on osa omapärasest riikliku kaitse all olevast vanalinnast, kus arvukates õdusates kohvikutes istudes võib tunda end ühtmoodi hästi igal aastaajal.

Piiskopilinnus ja lossipark

Kuressaare linnus

Kuressaare au ja uhkus on 14. sajandi II poolel valminud,  ainuke Baltimaades täielikult säilinud keskaegne kindlus, mille krooniks on võimas ja väärikas kivilinnus. Rahvasuus lossiks kutsutud hoone õuel toimub arvukalt kultuuriüritusi, töötavad savi-, klaasi- ja sepatöökojad. Linnuses asuvad ajaloolised väljapanekud on huvipakkuvad kogu perele.

Rikkaliku taimestikuga lossipargis võib kuumal suvepäeval päikese eest varju leida, sügisestel pärastlõunatel värvilistes lehtedes sahistada ja kastaneid otsida või kargel talvehommikul vallikraavijääl mõned uisutiirud teha.

Suur Tõll ja Piret

Kui päris ehitsaid kalureid ei õnnestu trehvata, siis pronksist Saaremaa vägilane Suur Tõll ja tema naine Piret on Tori abaja kalda rannapromenaadil oma rohke kalasaagiga alati olemas. Skulptor Tauno Kangro valmistatud üle 3,5 meetrise skulptuuri kangelane olla juba seitsmeaastaselt söönud viie mehe eest ning tema norksamine kostnud mandrilegi.

Tõllu ja Pireti juurest võib aga suuna võtta ühte seitsmest linna spaast, kasta end värskendavas merevees või proovida hoopis kätt kiviviske kaugusel asuval 18-rajalisel golfiväljakul, mis pakub elamusi igal tasemel mängijale.

Trahter Veski

Saaremaa veski

Lisaks rikkalikule silmailule ja vaimutoidule pakub Kuressaare oma külastajatele ka suurepäraseid maitseelamusi. Hollandi tüüpi kivituulikus asuv trahter Veski on vanim linnas tegutsev söögikoht. Veski jahvatas jahu kuni II maailmasõjani, mil selle tiivad aga maha saeti, et keegi ei saaks vaenasele nende abil signaale saata. Nüüd on tiivad tagasi ja suvistel neljapäevaõhtutel keerutavad veskihoovil jalga kohalikud taidlejad. Tasub tähele panna – vahel leiavad kaasaelajadki end tantsuplatsilt!

Kuursaal ja kõlakoda

Kuressaare Kuursaal

Juba üle kahe sajandi on lossipargis tegutsenud kuursaal, kus alguspäevil oli lisaks restoranile ka suveteater. Seega on üsna kohane, et tänapäeval näidatakse seal vabaõhukino. Kuursaali vastas asuvast kõlakojast kostab suvehooajal tihti head muusikat. Pargikontsertide kõrval on külalistel võimalik valida omale meelepärane sündmus paljude seast – ooperi-, mere ja kammermuusikapäevad, lossi öö, näitemängud linnateatris või vabaõhulavadel… miks mitte mõni spordivõistlus, näiteks tenniseturniir. Samas võib linnamelu hoopis selja taha jätta ning tuhiseda jalgrattal Kuressaaret ümbritsevatel kergliiklusteedel. Tervisepargis tervita kindlasti murueidetütreid!