MENÜÜ

Mändjala rand

Tere tulemast Saaremaale Mändjala Kämpingusse!

Mändjala Kämping asub Saaremaal, Kuressaarest vaid 10 kilomeetri kaugusel, Kuressaare-Sõrve maantee ääres. Mändjala, mis on ka Eesti kõige lõunapoolsem rand, paikneb Liivi lahe rannikul, keset mände ja liivaseid luited.

Mändjala Kämpingus leiab sobiva majutuse endale igaüks, kes eelistab luksusele lihtsust ning oskab väärtustada hubasust, puutumata loodust ja vabadust.

2016 aastal otsustas Mändjala Kämping laiendada oluliselt aktiivse puhkamise võimalusi, rajades selleks Mändjala ranna liivale lastemänguväljakud, lauatennise lauad ja jalgpiljardi. Mändjala kaunisse männikusse rajati 9 rajaga discgolfi väljak, mis piirneb Mändjala rannaga. Antud atraktsioonid on kõikidele tasuta kasutamiseks ning juhul kui endal vajalik varustus puudub, siis on seda võimalik rentida hooajal rannabaarist Manjaana.

Kuna Mändjala rand on Saaremaa populaarseim rand ja toob kasu kõikidele Saaremaa elanikele ja Saaremaad külastatavatele turistidele, siis antud kohalikku algatust pidas vajalikuks toetada ka Saare Koostöökogu läbi Euroopa Liidu LEADER programmi toetades antud projekti. Tänu antud toetusele valmisid antud atraktsioonid 2017 aastal.

Suur tänu usalduse eest!

Discgolfi väljak

Mändjala Kämpingus avas kõigile huvilistele testimiseks discgolfi väljaku. Väljak asub kaunis männimetsas ja on 9 rajaline. Discgolfi väljak on kõigile huvilistele TASUTA kasutamiseks. Võta aga kettad kaasa ja tule mängima ning kõigilt mängijatelt ootame tagasisidet kuidas rada veelgi paremaks muuta. Peale testperioodi lõppu valmivad rajakaardid jm discgolfi väljakule omased infoviidad.

Kellel aga endal vajalikud kettad puuduvad, siis neid saab rentida rannabaarist Manjaana.

Rannavõrkpall

Mändjala Kämpingus on võimalus mängida rannaliivas võrkpalli. Selleks on on rannas 3 võrkpalli väljakut. Kõikide väljakute kasutamine on tasutaning vajadusel saab võrkpalli mängimiseks palli küsida rannabaarist Manjaana.

Rannajalgpall

Rannaliival on võimalik mängida rannajalgpalli. Väljak on mängimiseks tasuta ja kui mänguks on palli vaja, siis selle saab küsida rannabaarist Manjaana.

Lauatennis

Käesolevast aastast on võimalik Mändjala Kämpingu rannaliival mängida laua tennist. Rannaliivale on paigutatud 2 lauatennise lauda, mida võivadkõik tasuta kasutada. Juhul kui endal mänguvarustust kaasas ei ole, siis vajalikud reketid ja pallid saab rentida rannabaarist Manjaana.

Laste mänguväljak

Mändjala Kämpingus on pere kõige pisematele väga head võimalused mängimiseks: Saaremaa suurim liivakast; madala veega laste bassein, mille nimeks Liivi laht.

2017 aastal laienesid laste mängu võimalused veelgi ja kõigile lastele tasuta kasutamiseks on paigaldatud erinevad atraktsioonid. Suurematel on võimalik lastel silma peal hoida mugavas võrkkiiges.

Lihased trimmi Mändjala rannas

2014 aastal paigaldati Mändjala Kämpingu randa 2 treeningpunkti. Mis on leidnud aktiivset kasutamist ka siis, kui Mändjala Kämping ei ole avatud.

Treeningpunktis on võimalik teha harjutusi kõikidele keha lihasgruppidele ning korraga saavad harjutusi teha kuni 7 inimest ehk korraga on võimalus harjutusi teha kuni 14 inimesel.

Treeningpunkti võivad kasutada kõik Mändjala rannas viibivad inimesed ja seda täiesti tasuta.

Harjutuste tegemiseks on treeningpunktil plakat, kus on näidatud erinevate harjutuste tehnika.

Mändjala Kämpingus on võimalik kasutada erinevaid ruume ürituste korraldamiseks: kadaka saun, rannapaviljon, grillmaja ja restoran.

Kadaka saun

Mändjala Kämpingus asub omanäoline puiduküttel kerisega kadaka saun. Soodne asukoht mere ääres võimaldab peale kuuma leili võtmist end meres jahutamas käia.

Saun asub eraldi majas ning on koos privaatse grillimisalaga. Soovi korral on võimalik sauna juures ka telkida.

Meie saun on hubane koht, kus väiksema seltskonnaga erinevaid üritusi pidada. Saunamajas on huvitava lahendusega laua ja kaminaga eesruum. Laud mahutab korraga istuma 10 inimest ning on ainulaadne, kuna laua keskel olev plaat liigub ringi ning selle pealt on kogu seltskonnal mõnus võtta suupisteid ja keelekastet.

Tegemist on puuküttel toimiva kerisega ning sellest tulev leil on mõnusalt niiske. Sauna lavale mahub korraga istuma 4-6 inimest.

Saunas on olemas ka dušš ja WC.

Kamina ja sauna tarbeks on puud olemas ning õhtu edenedes saab vajadusel puid ise ahju lisada.
Saun on piisavalt kaugel rannabaarist Manjaana, mis tagab seltskonna privaatsuse, kuid ka piisavalt lähedal, et vajadusel saab enda lõppenud varusid täiendada.

Soovi korral oleme valmis katma saunaliste laua erinevate maitsvate suupistetega, mille valmistame meie restoranis Käbi valiku saate teha meie menüüst, kuid piisava etteteatamise ajaga saame täita ka erisoovid.

Sauna rendime terveks õhtuks ning saunarent koos sauna ees oleva grilliala ja kütmiseks vajalike puudega on 95 eurot.

Rannapaviljon

Rannapaviljon on omapärase arhitektuuriga kahe-korruseline hoone, mis sobib suurepäraselt erinevate ürituste pidamiseks. Hoone asub piisavalt lähedal nii rannabaar Manjaanale kui ka kadaka saunale, et vajadusel neidki oma üritusel kasutada, aga piisavalt kaugel, et nad üksteist segama ei hakkaks.

Rannapaviljoni kahele korrusele mahub ligikaudu 50-60 inimest. Seejuures on paviljoni ees terrass, kuhu saab vajadusel lisalaudu ja -toole üles seada. Hoones on olemas ka WC.

Teiselt korruselt avaneb kaunis vaade merele. Rannapaviljoni on kasutatud nii suvepäevade, sünnipäevade kui ka pulmade pidamiseks. Soovi korral pakume paviljonihoones ka toitlustust (toitlustuse kohta saate rohkem infot SIIT).

Rannapaviljoni rent üheks õhtuks on 165 eurot.

Grillimaja

Grillimaja sobib suurepäraselt neile, kes sooviksid Mändjala Kämpingu territooriumil ise süüa valmistada või väikese seltskonnaga õhtut nautida. Meie külalistele on grillmaja kasutamine tasuta.

Grillmajas on olemas laud ja pingid, mida on vajadusel võimalik ka juurde tuua. Grillmaja vahetuses läheduses on mobiilsed grillid, millega külalised saavad endale meeldivaid roogi valmistada.

Grillmaja on võimalik ürituste raames kasutada ka toitlustamiseks.